Prosinec 2007

Citáty

30. prosince 2007 v 22:03 | Jay |  Citáty


Lepší bojovat za něco, než žít za nic


Každý muž ukončí svůj život stejně,pouze detail,jak žil a jak zemřel odlišuje jeden od druhého.
-ERNEST HEMINGWEY-


Nikdy nepřerušuj svého nepřítele když dělá chybu.
-NAPOLEON BONAPARTE-


Pouze smrt ukončí válku.
-PLATO-


Kdyby nebyla válka nepoznali by jsme mír.

odvaha je strach ,který vydrží o minutu déle
S.PATTON
Člověk bojuje dlouho a krutě,pro pár stužek na uniformu
-NAPOLEON BONAPARTE-

Dokud na zemi budou lidi,budou války.


Všechny války jsou občanské ,neboť všichni muži jsou si bratři
Smrt jednotlivce,je tragédie.Smrt milionů je statistika
-JOSEF STALIN-

Děsivé dějiny-Kvíz

27. prosince 2007 v 12:22 | jay |  Děsivé dějiny-Kvíz
Co víte o zkažených vládcích?Jste tyran ,nebo se bojíte i konvice na čaj?

1.Dynastie Šang vládla v Číně od roku 1384 před naším letopočtem.Zatímco Šangové žili v krásných palácích kde nutili žít chudé lidi?
a)V hezkých domech které nebyli sice moc hezké ale měli okna
b)V chudých domech kde zatékalo
c)V díře v zemi

2.Římský císař Cladius (41-54 n.l) řekl:Až zemřu bude císař můj syn Nero.Co měla udělat nerovo matka aby Nero opravdu trůn získal?
a)Být na Claudia milá aby si to nerozmyslel
b)Pohrozit mu smrtí
c)otrávit Cladia houbami

3.Partský Pamaxathres zabil římského generála Crassa v bitvě Mezopotámii roku 53 př.n.l.Jak se měl Pamaxathres zachovat k mrtvému?
a)Udělat mu pohřeb
b)Byl to nepřítel takže ho jednoduže hodit do jámy kde byli ostatní mrtvoly
c)uříznout mu hlavu a použít jako součást divadelní hry

4.Hun Attila hledal ženu a vybral si ženu do které se zamiloval.ta ho ale odmítla.Co měl Attila udělat?
a)Nosit jí každý den kytky
b)zavřít ji do vezení dokud si to nerozmyslí
c)zabít ji a nechat zmasakrovat 11 000 jejích družek.

5.Anglický král Jan se v roce 1209 pohádal s papežem.potom jeden z jeho kněží přestal pro krále pracovat dokud se neusmíří spapežem.jak měl král s knížetem naložit?
a)Zaplatit zlatem aby si to rozmyslel.
b)Vyzvat ho na souboj a dát mu kratží meč a nařezat mu dokud ho neodvede do nemocnice
c)dát ho do vězení dokud neumře hlady.
6.Ruský car ivan hrozný si chtěl v 60 letech 16 století podrobit velké pány-bojary.jak to měl udělat
a)domluvil jim

Gaius Iulius Caesar

20. prosince 2007 v 21:37 | JayCZ |  Ceasar
Tak tenhle článek jsem napsal z hlavy .

tyhle věci na wikipedia nenajdete


Gaius Iulius Caesar


1-ceasar se nechal zvolit "doživotním diktátorem"...což bylo jinými slovy totéž jako obávané "král"!
2-Ceasar začal nosit červené boty ,které nosili jen králové
3-Ceasarův přítel marcus Antonius na slavnosti nabídl ceasarovi čelenku zvanou diadém.Ceasar si ji sundal na znamení že nechce být králem.když si ji sundal davy jásaly.Ale udělali to Ceasar a Marcus schválně ,aby zjistili jak budou lidi reagovat?

GLADIATUS

16. prosince 2007 v 12:02 | JayCZ |  Příběh

Tak a tady je můj příběh:
Jednou , blízko Říma byla jedna malá vesnička.Žil tam jeden farmář.Jmenoval se Jayus.Ta vesnička se jmenovala CZEH.Tato vesnice byla založena jedním z předků bojovníka Vermunda .
Jayus měl velmi Velkou rodinu která byla velmi bohatá.Byl to jako krásný sen.Ale každý sen musí jednou skončit.Jednoho dne přijeli do vesnice muži na koních s povozy a celou vesnici zapálili a všechny lidi :zabili,nebo dali do otroctví.Jayus,který byl předán do otroctví se svým bratrem Akymakus ,bratrancem Schweinsteigerusem a homerem I ,a taky s otcem Guligusem , uměli skvěle bojovat.proto se je vybrali jako gladiatori.Hned jak dorazili do Říma oddělili je .Akymakus s Schweinsteigerusem od Galiguse a Jayuse .Homer I. měl největší štěstí.Stal se císařovo úředník.Jayus tvrdě bojoval se svým otcem v aréně ale jednou se oddělili.Předtím se jako duo jmenovali otec a syn . V aréně si zkrátil jméno na Jay.Ikdyž začínal jako maličký gladiátor ve velké aréně byl potom veliký gladiátor v maličké aréně.Jednoho dne byl připravený v aréně a slyšel jak dav křičí jeho jmého najednou do arény vstoupil muž se zlatým brněním a měděnou helmicí byl dokonale maskován.Jayus se opatrně ke gladiátorovi přibližoval .Měl divný pocit.Měl najednou strach.Neuměl to popsat.Měl prostě divný pocit.
Pomalu se přibližoval s lesklým gladiusem a cítil závan větru kdykoliv když Gladiátor zamával svým řemdichem .Najednou ,když to nejvíc nečekal lesklá koule s ostny přilítla na jeho dřevěný štít.jen tak tak se stačil vykrýt štitem ze kterého vylítli třísky prímo do jeho stehna.přesně když koule dopadla na štít v ruce mu křuplo.Nedal nic znát ,když měl zlomené asi obě kosti.Necítil bolest.Naopak.Chtěl bolest spůsobit.A to taky chtěl udělat. Jeho lesklá zbraň vystřelila to gladiátorovo štítu .Jayusovo meč byl zeseknutý v gladiátorovo štítu.zareagoval velmi bojovně.Neměl sice zbraň ale v druhé ruce měl polorozbitý štít.Jayus se rozmáchl a jeho štít prolítl kolem gladiátora.Ikdyž ho ani skoro nezasáhnul protože uhnul,tak obří střísky se zapíchli do gladiátorovo prsou.Z pusy mu vytřískla krev.Jayous vykopnul do gladiátorova břicha.Ten se svalil na zem a nehýbal se. Lidé ukazovali palcem dolů.Jayus vzal meč a rozpřáhl se .Gladiátor ale nikde.Když se otočil gladiátor stál a mával řemdichem.Ostnatá koule zasáhla Jayuse do ramena.Ten zakřičel.Gladiátor nechápavě zíral.Ne žeby nechápal proč řve. Ale ten řev jako by patřil jemu.Divil se co se děje.Jayus nechápal proč na něj civí a nezaútočí.Tak to udělal za něj.Skočil na gladiátora a svalil ho na zem.Gladiátor kopl do Jayuse .ten spadl na zem a sedřel si ruku o meč který tam ležel.Gladiátor vzal řemdich a ten se roztočil.Jayus neváhal a zabodl gladiátora do stehna.Byla to velmi hluboká rána.Gladiátor se svalil na zem a ani se nepohnul.Jen něco šeptal. Jayus si byl jist že už se gladiátor nezvedne. Lidé Nevěděli jestli už mohou křičet.Jayus se podíval na císaře který seděl pohodlně ve svém křesle.Vedle něho seděl jeho syn.Jmenoval se Flix.Jeho otec Alexandreus -císař,Seděl v křesle za zavřenýma očima.To proto že spal.Flix ukázal palcem dolů.Nikdo ano necekl.Flix nenápadně strčil do Alexanreuse který se probral. Joooo aha! Zakřičel císař a ukázal palcem dolů.všichni lidé začali křičet Iugula !!! a ukazovali palcem dolů.Jayus se tedy napřáhl .Najednou si ale vzpomněl že je bojovné když uvidí obličej bojovníka kterého zabije.Mečem mu sundal masku a nestačil se divit.I přes ten zkrvavený obličej poznal svého bratra Akymakuse. Akymakus zašeptal :Jayus. To bylo to šeptání.POKRAČOVÁNÍ PŘÍŠTĚ ....A mimochodem jestli chcete být v příběhu také napiště přezdívku.

Gladiatus-Nepřátelé

15. prosince 2007 v 21:54
Mlžné hory
Temnoles


Barbarská vesnice


Tábořiště banditů


Prastarý chrám


Pirátské přístaviště

Neurčené místo